Who are We? 

Malzeme testlerinde ülkemize yeni bir yaklaşım getiren Uçkan Test, ülkemiz ve insanlığın gelişimine katkı sunan malzeme test çözümleri ile müşterilerinin başarısını desteklemeyi hedeflemektedir.

Üniversal Test Sistemleri

Universal testing machines include electromechanical and hydraulic systems to perform static testing, including tensile, compression, bend, peel, tear, and other mechanical tests

Rhemeters & Melt Flow Testers

The Instron line of CEAST Rheology systems are used to measure the rheological properties of thermoplastics to characterize the polymer melt flow behavior in the process conditions. This is achieved through a broad range of rheology systems - from Melt Flow Testers to Capillary Rheometers.

Impact Testing Systems

Impact resistance is one of the most important properties for component designers to consider, as well as the most difficult to quantify. Impact resistance is a critical measure of service life and it involves the perplexing problem of product safety and liability. Instron has more than 80 years experience in designing impact testing systems to simulate real-life impact conditions.

HDT/VICAT Test Sistemleri

INSTRON CEAST Termo-mekanik test sistemleri, plastik malzemelerin yüksek sıcaklıklardaki davranışını karakterize etmek, ısı sapma sıcaklığını (HDT) ve Vicat yumuşama sıcaklığını (Vicat) ölçmek için kullanılır. Bu HDT ve VICAT test cihazları, kalite kontrol laboratuvarları için çok basit ünitelerden daha gelişmiş ve otomatik sistemlere kadar çeşitlilik gösterir.

Dinamik (Yorulma) Test Sistemleri

Instron, 1000 N'dan 5000 kN'a kadar geniş bir yelpazede tam entegre dinamik ve yorulma test sistemleri sunmaktadır. Servo hidrolik, servo-elektrik ve lineer motor teknolojilerini içeren bu test cihazları, çok çeşitli yorulma, dinamik ve statik test uygulamalarını kapsar.

Torsiyon Test Sistemleri

Instron, söz konusu torsiyon/burulma testi olduğunda çok çeşitli seçeneklere sahiptir. Farklı kuvvet kapasitelerine sahip olan torsiyon/burulma test sistemleri, universal test sistemine torsiyon eklentisi eklenmiş ya da hem eksenel hem torsiyonel özelliğe sahip dinamik ve yorulma sistemlerinden oluşmaktadır.

Otomatik Test Sistemleri

Instron otomatik test sistemleri, test verimliliğini yeni bir boyuta taşımaktadır. Bu sistemler, güvenlik, verim, tekrarlayan görevler/kalifiye operatörlerin daha iyi kullanımı ve sonuçların değişkenliği dahil olmak üzere bu yaygın testlere bir çözüm olarak tasarlanmıştır.

Accessories

Instron, sektördeki malzeme test cihazları için en geniş aksesuar yelpazesini üretmek için zengin uygulama ve mühendislik deneyimini kullanmaktadır. Yüzlerce çekme çenesi, fikstür, yük hücresi ve diğer aksesuarlardan oluşan uygulama odaklı aksesuar yelpazesi ile malzeme test sisteminizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

News 

All News

A Guide to Composites Testing

Get an in-depth look at composites fracture toughness and sandwich construction testing.

Advanced Features of Bluehill® Universal

Get an in depth look at two of the latest features in Bluehill Universal designed to improve testing throughput and repeatability.

Product Spotlight: Component Test Plate

Learn how the component test plate accessory can be used to increase the versatility of your universal testing system.

EV Battery Testing

Battery technology is constantly evolving, so are its testing requirements. Learn how you can stay on top of changing trends with the latest universal testing technology.

1500

Completed Work

96

Customer Happiness

10

Years of Experience